בכושר לתמיד

איך ניתן להפוך את הכושר לדרך חיים ולהתמיד בו לאורך זמן?

6 הרגלים מנצחים של מתאמנים מנוסים // מתוך המגזין של "חבר"

1. ליצור את ההרגל:

הרגל קבוע לא נבנה ביום אחד. צריך לתרגל אותו. 

הדרך הטובה ביותר, היא לבנות שיגרת אימונים קבועה. להקדיש ימים מיוחדים רק לכושר אירובי (הליכה, ריצה רכיבה על אופניים, שחייה וכו'),  וימים מיוחדים רק לאימוני כח ועיצוב.

אפשר להיעזר במאמן כושר אישי בהתחלה, שיבנה תוכנית אימונים אישית לתוצאות אופטימליות, שלרוב מבטיחות התמדה ומחויבות גבוהה, כי מי לא רוצה גוף יפה ?

 

לכל מי שמתאמנים בגפם וזקוקים לחיזוקים, מומלץ להירשם לחדר כושר עם שיעורי סטודיו, לגיוון הפעילות. כדי להגביר את המחויבות לאימונים, ניתן להחליט כי רושמים את כל האימונים ביומן כפגישות לכל דבר, גם אם זה רק עם עצמינו בחדר הכושר, בפארק או בים.

2. סוג הגיוון:

השעמום עלול להיות האויב הגדול ביותר. אז אם יש לכם נטייה להשתעמם מהר, גוונו כל הזמן את שיגרת האימונים הקבועה שלכם. הישארו עם היד על הופק. אם מאסתם בפעילות האירובית על המכשירים בחדר הכושר - העבירו אותה אל הפארק או אל חוף הים.

רעננו, אחת לכמה זמן את התוכנית האישית שלכם לאימון מכשירים בחדר הכושר. גם כדי לא להשתעמם וגם כדי, שהגוף שלכם ימשיך להשתפר ולהראות תוצאות.

נסו גם לגוון את סוג הפעילות, בהתנסויות חדשות: בשיעורי זומבה, באימון איגרוף, בקיקוקינג, בספינינג, ב- TRX, ביוגה, בפילאטיס ועוד...

 

3. בלי השוואות:

תחרותיות יכולה לשרת אותנו בתחומים רבים בחיים וגם בספורט, אבל היא גם עלולה לגזול מאיתנו את כל ההנאה. חשוב לזכור, כי יכולת גופנית ומבנה גוף משתנים מאדם לאדם. לכן הדרך הטובה ביותר היא להתחרות עם עצמינו. להציב כל הזמן יעדים אישיים חדשים בכושר-ולכבוש אותם. להגיע למקסימום האישי שלנו.

4. ההנאה שבמתיחה:

נסו להקדיש דקות ספורות אחרי כל אימון, לסדרת מתיחות טובה. גם כדי שהשרירים לא ייתפסו, גם כדי להאריך את השרירים וגם להנאה. מומלץ לרכוש גליל מיוחד מחנויות לציוד וגאג'טים, שיהפוך למעסה הגב הפרטי שלכם, לא פחות. יש עכשיו באזזז ממש גדול סביב סגולותיו של הגליל ויכולותיו הפלאיות לשחרר שרירים תפוסים ולשפר את מראה הגוף.

 

5. שינויים קטנים באורח החיים:

תוצאות משמעותיות אף פעם לא מגיעות בקלות. כדי לא לחוות תסכול ולהרים ידיים מתוכנית הכושר, כדאי לבצע במקביל גם שינויים קטנים באורח החיים: לשנות את הרגלי התזונה, להעשיר את התפריט בירקות ובסיבים, לשתות רק מים ולהגביל את צריכת הקפה והאלכוהול, להימנע ממזון מעובד, להפחית את כמויות הסוכר, לאכול יותר חלבונים, להגביל את כמות הפחמימות ולישון 7-8 שעות בלילה.

שינויים באורח החיים, ישפרו משמעותית את התוצאות ויבטיחו התמדה באימונים לאורך זמן.

 

6. בגדי ספורט יפים, נוחים ושימושיים:

הקפידו לבחור בגדי ספורט יפים, נוחים המתאימים בדיוק לסוג הפעילות אותה בחרתם.

זה תמיד עושה מצב רוח טוב, נותן תמריץ להתאמן יותר ופשוט מרגיש נפלא.

תוסיפו לזה גם כמה גאדג'טים מהנים (שעון מד-דופק משוכלל, כובע מעוצב, נעלי ספורט מתקדמות ועוד), ודרככם להתמדה תהיה לגמרי סלולה.

אחרי הכל, בכולנו מסתתרים ילדים קטנים וחובבי צעצועים.